054-2212271 / 054-4703840

כתבה בעיתון "חדשות"

יגאל ורונית אוחנה, תושבים חדשים בכפר חרוב, העתיקו את פעילותם בתחום התיאטרון ממרכז הרץ לצפון, וכבר הפיקו הצגה בשיתוף עם תיאטרון "מראה" בקריית שמונה.

"תיאטרון מראה" בקריית שמונה העלה לא מזמן הצגה חדשה בשם "מעשיות ומעשים", המבוססת על שלושה סיפורים קצרים מאת ש"י עגנון, אשר עובדו לבמה ע"י יגאל ורונית אוחנה, תושבים חדשים בכפר חרוב בדרום הגולן. רונית ביימה את ההצגה ויגאל משחק בה עם שחקן נוסף. שיתוך פעולה זה היווה פתיחה מוצלחת עבור בני הזוג אוחנה, שעזבו קריירה מצליחה במרכז הארץ לטובת הצפון, ומעוניינים לפתח באזור פעילות בכמה אפיקים הקשורים לתיאטרון ולהפקה הבימתית. "לקחנו פה הימור" , אומר יגאל, "במשך שנים בנינו את עצמנו מבחינה מקצועית, ובמרכז הארץ כבר היה לנו שם ולקוחות שהכירו אותנו. פה נצטרך להתחיל הכל מחדש. באנו בידיעה ברורה שנצטרך לעשות פשרות הן בתחום הכלכלי והן בתחום המקצועי, אבל יש לנו בטחון ביכולת שלנו, והרבה רעיונות שנוכל עם הזמן להגשים אותם".

יגאל ורונית חיים ונושמים תיאטרון, ועיסוקיהם מקיפים כמעט את כל האספקטים של ההפקה הבימתית. שניהם רכשו ניסיון בימתי הן במשחק והן בבימוי, והתמחו גם בהרצת הפקות עבור בתי ספר, ישובים החוגגים יובל וכדומה. "ההפקה שעשינו עבור מופע הבר-מצווה של כפר חרוב", אומרת רונית, "הייתה מוצלחת מאוד, והחברים הופתעו מהרמה והליטוש של המופע".

יגאל: "היתרון שלנו הוא שאנו שולטים בכל התחומים הקשורים למופע בימתי. פרט לבימוי, אני מתעסק גם בהקלטות, בהפקה ועריכה של סרטי וידאו, מרכיבים שכיום הם הכרחיים. האופן שבוא אנו עובדים גם חוסך בסופו של דבר לא מעט כסף. באזור המרכז יכולנו להרשות לעצמנו לקחת סכומים נאים על הפקות, והיינו צריכים לדחות לא מעט הצעות בגלל חוסר זמן. כאן אנחנו מתחילים כמובן בקטן, ובסכומים צנועים מאוד, עד שנבנה מחדש את השם והמוניטין.

פאוזה- מרכז תיאטרון ייחודי

בני הזוג אוחנה לא באו לגולן רק בשביל איכות החיים והשקט. הם נושאים עמם גם איזושהי שליחות או לפחות רצון לחולל מפנה בתחום חיי התרבות בפריפריה הצפון מזרחית של מדינת ישראל. את זה הם רוצים להגשים באמצעות הקמת מרכז לאומנויות הבמה, שבו יהיו תיאטרון, אולפן הקלטות ואולפן וידאו. יגאל: "כיום אנחנו עסוקים בעיקר בחיפוש מבנה מתאים בדרום הגולן ליוזמה שלנו. זה צריך להיות מבנה שהוא יהיה אולם ל-150 איש, וחדרים נוספים למרכיבים המשלימים של המרכז. הכוונה היא לבנות מקום שבו יהיה שילוב בין העבודה הקהילתית, והממד התיירותי עסקי. החזון שלנו הוא שאנשים המגיעים לחופשה בגולן, יוכלו לשלב בה גם חוויה תיאטרלית. אם בונים משהו איכותי, אפשר יהיה לשווק אותו במרכז הארץ, ולבנות מוניטין שיגרום לאנשים להחליט שהם מבקרים במקום, עוד לפני שהם יצאו לחופשה.

המרכז החדש אותו יוזמים יגאל ורונית, יקרא 'פאוזה', וזה גם השם המסחרי שלהם. הם מתכננים בו שלל פעילויות של חוגים, סדנאות, וכדומה. רונית: "ברור לנו במרכז כזה לא יוכל להישען רק על האוכלוסייה המקומית, לכן במקביל הוא ישמש גם קבוצות תיאטרון ממרכז הארץ, שמעוניינות לשלב חופשה עם סדנא מרוכזת של כמה ימים. גם אומנים שמעוניינים לבוא ולהקליט, וזקוקים לשקט ולהתנתקות מהלחץ היום-יומי, יוכלו לבוא לכאן, גם ליהנות מהחופשה, וגם ליצור באווירה הקסומה של המקום. אנחנו נשלב את העבודה במרכז עצמו, עם עבודות שנעשה עבור גופים ולקוחות מכל האזור. במרכז הארץ עיקר העבודה שלנו הייתה עם שחקנים מקצועיים. כאן אנחנו פתוחים לאפשרות לעבוד גם עם שחקנים חובבים, ואנו רואים בזה אתגר. אני מאמינה שאוכל למצוא אנשים עם תשוקה לשחק, ולהקים איתם קבוצת תיאטרון. בעבודה עם חובבים העיקר הוא התהליך, החזרות הן הכיף האמיתי ומתרחש תהליך משמעותי של יצירה".

"החזון שלנו נשמע אולי קצת יומרני", אומר יגאל, "אבל אנחנו בהחלט נטועים חזק בקרקע המציאות. ברור לנו שלא ביום אחד נגשים את החלומות שלנו, ובינתיים נעבוד כמובן בכל הפקה שנוכל להשיג, אבל אני מאמין שנוכל לבנות מקום שיש בו איכות וייחוד, וחובבי תיאטרון יהיו מוכנים להגיע אליו גם מרחוק".

חברת קידום אתרים מקצועית ואיכותית חברת קידום אתרים